Portal randkowy dla gejów – Twój los w Twoich rękach

 • Masz ochotę na niewinny flirt bez zobowiązań? A może szukasz prawdziwej, romantycznej miłości? Uczucia mają wiele kolorów tęczy, dlatego portal dla gejów może być miejscem idealnym dla Ciebie!

   

  Stereotypy o tego typu miejscach często powstrzymują od zrobienia pierwszego kroku w świecie randek online. Może jednak nie taki diabeł straszny jak go malują?

   

   

  Portal dla gejów – czego się spodziewać?

   

   

  Najlepiej niczego i... wszystkiego! Serwisy randkowe dostępne w Internecie to miejsce spotkań różnorodnych ludzi, a założenie profilu do niczego nas nie zobowiązuje. Początki mogą być nieco onieśmielające, jednak nie ma się czego obawiać. To Ty decydujesz z kim i o czym rozmawiasz.

   

   

  Kogo można spotkać?

   

   

  W wirtualnym świecie nie pojawiają się twarde selekcje na podstawie przekonań, statusu społecznego czy wyglądu. Na portalach skierowanych do osób homoseksualnych można spotkać więc każdego, kto ceni sobie przede wszystkim jedną wartość: tolerancję i otwartość na drugiego człowieka.

   

   

   

   

  Profil Twoją wizytówką

   

   

  Pierwsze wrażenie opierające się w tzw. realu na spojrzeniu w oczy na serwisach randkowych bazuje na rzuceniu okiem na wygląd profilu interesującej nas osoby. Zazwyczaj już po przeczytaniu krótkiej informacji i obejrzeniu zdjęć będziesz w stanie odgadnąć preferencje danego użytkownika i skonfrontować je ze swoimi oczekiwaniami.

   

  Profil staje się więc niczym nasza osobista reklama i warto przyłożyć do jego tworzenia sporo uwagi, gdyż właśnie od niego w dużej mierze będzie zależeć to, kto będziesz chciał nawiązać z nami kontakt. Społeczność LGBT ceni sobie otwartość, dlatego warto już na wstępie zadbać o konkretne sprecyzowanie swoich oczekiwań bez zbędnej pruderii.

   

   

  Na jaki efekt możesz liczyć?

   

   

  Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Na portalach dla homoseksualistów z łatwością znajdziesz osoby, które pragną jedynie niezobowiązujących relacji opartych na spotkaniach o charakterze seksualnym.

   

  Mężczyźni, którzy chcą jednak czegoś więcej, co będzie opierać się na duchowych fundamentach i potencjalnie może być wstępem do budowania trwałego związku, także mają szansę na znalezienie partnera do rozmów i spotkań. Muszą jednak od początku jasno zaznaczać swoje granice i komunikować swoje oczekiwania.

   

  Portal randkowy – dlaczego warto?

   

   

  Korzyści wynikających z korzystania z serwisów pomagających spotkać się osobom o podobnych przekonaniach i preferencjach jest znacznie więcej niż potencjalnych minusów.

   

  Odkryjesz własną tożsamość płciową

   

   

  Portal dla gejów to często miejsce, w którym następuje pierwszy coming out. To tutaj młodzi chłopcy testują rodzące się w ich głowie przekonanie o homoseksualizmie i konfrontują je z bardziej doświadczonymi mężczyznami. Anonimowość ośmiela do odważniejszych wyznań i pomaga w poznawaniu siebie.

   

   

  Spotkasz ludzi podobnych do Ciebie

   

   

  W prawdziwym świecie nie zawsze łatwo jest spotkać osoby o tej samej orientacji seksualnej, które dodatkowo podzielają nasze zainteresowania i mają podobne spojrzenie na życie. Dzięki sieci ogromnej liczby kontaktów szukanie partnera staje się znacznie łatwiejsze.

   

  Do tego na portalach randkowych stajemy się bardziej otwarci na komunikację, co pozwala na łatwiejsze nawiązanie rozmowy z osobami, które w rzeczywistości poza wirtualnej nie zwróciłyby naszej uwagi, a mogą się okazać bardzo wartościowe.

   

   

  Pozbędziesz się uczucia odmienności

   

   

  Wrażenie znajdowania się w mniejszości lub całkowitego wyalienowania często towarzyszy szczególnie młodym osobom. W sieci szybko nabiera się przekonania, że w danej sytuacji nie jesteśmy sami, a nasze lęki czy uprzedzenia nie są jedynie wymysłem naszej wyobraźni. Takich jak my jest znacznie więcej, a poczucie przynależności do danej grupy społecznej jest jednym z ważniejszych filarów budowania zdrowej tożsamości.

   

  Portale randkowe dla homoseksualistów, podobnie jak dla każdej innej orientacji, to miejsce radosnych spotkań osób o tych samych preferencjach. Mogą być miejscem, w którym poznasz mnóstwo wartościowych ludzi. Część z nich stanie się Twoimi przyjaciółmi, innych nigdy nie spotkasz w cztery oczy. Być może ktoś z tłumu zostanie przy Twoim boku na zawsze. Czy warto? Przekonaj się sam!